jak mierzyć okna?

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie na miarę dodadzą Twoim wnętrzom niepowtarzalny nastrój, zgodnie ze wzornictwem współczesnych trendów. W zależności od Twoich potrzeb uszyjemy dla Ciebie rolety z tkaniny rozpraszającej światło lub w 100% zaciemniającej (blackout).

Lekkie przejrzyste tkaniny z naszej kolekcji zastąpią klasyczną firankę zaś grube i cięższe spełniają funkcję zasłon.

Nasze wszystkie rolety rzymskie mają mechanizm kasetowy z sznurkiem koralikowym (długość łańcuszka jest dostosowana do wymiarów rolety) co gwarantuje niezwykłą funkcjonalność. Rolety mają zamontowany również mechanizm samoblokujący się tzn. podciągając roletę, automatycznie zatrzymujemy ją na danej wysokości, tworząc dekoracyjne fałdy.

Rolety zamontujesz do sufitu lub ściany za pomocą wsporników, które dostarczamy w komplecie.

Rolety rzymskie świetnie prezentują się w mieszkaniach urządzonych nowocześnie, wręcz ascetycznie. Natomiast we wnętrzach klasycznych, stylowych stanowią eleganckie dopełnienie dekoracji okiennych.

Sam zmierz okno według naszych wytycznych lub obejrzyj film zamieszczony na naszej stronie a zobaczysz, że określenie wymiarów jest proste. Wpisz na naszej stronie szerokość i wysokość rolety rzymskiej a od razu system wyliczy dla Ciebie cenę.

.

.

.

MECHANIZM ŁANCUSZKOWY ROLETY RZYMSKIEJ

            

SZCZEGÓŁY I OKREŚLENIE WYMIARÓW - ROLETY

Szerokość rolety = szerokość wnęki okiennej + 8 cm z każdej strony

Wysokość rolety = wysokość wnęki okiennej (od górnej krawędzi skrzydła okiennego do parapetu lub podłogi) + 35 cm (abyś mógł swobodnie otwierać okno, przy podniesionej rolecie).

Szerokość rolety:

Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach, uwzględniając margines około 8 cm z prawej i lewej strony okna (razem około 16 cm) aby uniknąć prześwitów promieni słonecznych i aby całkowicie zakryć wnękę okienną.

Przyjmuje się: szerokość wnęki okiennej + około 16 cm = szerokość rolety

Wysokość rolety:
Zmierz wysokość od sufitu lub dowolnego miejsca na ścianie do punktu w którym powinna się kończyć roleta, na przykład na końcu parapetu lub podłogi. Należy pamiętać, ze całkowicie podciągnięta roleta zajmuj około 25-35 cm wysokości. Należy to uwzględnić aby roleta nie przeszkadzała przy otwieraniu okna.

Przyjmuje się: wysokość wnęki okiennej+ około 35 cm = wysokość rolety

Charakterystyka rolet:

 • wszystkie rolety mają mechanizm kasetowy z sznurkiem koralikowym
 • rolety zawierają mechanizm samoblokujący się tzn. podciągając roletę, automatycznie zatrzymuje my ja na danej wysokości
 • rolety montuje się za pomocą wsporników do sufitu lub ściany. Następnie dociska się szynę albuminową na zasadzie kliknięcia 
 • głębokość mechanizmu to około 4 cm
 • tkanina jest przymocowana do szyny za pomocą taśmy z rzepem
 • co około 25-30 cm są tunele z poprzeczkami
 • po podciągnięciu rolety, tworzą się dekoracyjne fałdy 
 • rolety o różnej wysokości nie będą miały poprzeczek na identycznej wysokości
 • rolety z materiału zasłonowego o szerokości powyżej 130 cm są zszywane (wynika to z ograniczonej szerokości bryty/tkaniny oferowanej przez producenta). Rolety z materiału firanowego/inbetween nie mają przeszyć.
 • z tyłu rolety są sznurki, które przeciągnięte są przez plastikowe kółeczka
 • można prać po zdemontowaniu
 • sznurek koralikowy może być zamontowany po prawej lub lewej stronie (standardowo strona prawa)


INSTRUKCJA ZAWIESZANIA ROLETY RZYMSKIEJ

pobierz plik PDF z instukcją 

pobierz instrukcję rolety rzymskiej w pdf